Lekcja otwarta w kl. I c

W dniu 22 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu odbyła się  jednogodzinna lekcja otwarta przeprowadzona przez nauczyciela języka angielskiego Panią Elżbietę Kamińską wraz z klasą I c. W zajęciach uczestniczyli również zaproszeni goście: rodzice uczniów klasy I c, wychowawczyni klasy Pani Małgorzata Sajewska oraz Pani Jolanta Chyżyńska wicedyrektor szkoły.

Tematem przeprowadzonej lekcji był: The balloon festival – święto balonów w Wielkiej Brytanii, powtórzenie poznanych liczebników 1-5 oraz kolorów. TIK
Lekcja rozpoczęła się przywitaniem przez Panią Elżbietę wszystkich uczestników. Po sprawdzeniu obecności uczniowie zostali zapoznani z celem lekcji oraz celami szczegółowymi, które wspólnie zostaną osiągnięte podczas tych zajęć.

Lekcja rozpoczęła się od zabaw językowych : What colour is it? How many? What’s missing?, które miały celu powtórzenie liczebników oraz kolorów. Kolejnym etapem lekcji było zapoznanie  uczniów z częścią kultury brytyjskiej „Świętem Balonów”. Dzięki wykorzystaniu technologii informacyjno-komunikacyjnej uczniowie mogli obejrzeć prawdziwy Festiwal Balonów organizowany co roku w Bristolu.

W czasie zajęć uczniowie układali karty obrazkowe, śpiewali piosenki, grali w gry interaktywne, oglądali film oraz wykonywali swój własny balon, który zaprezentowali podczas klasowego Święta Balonów.

Aby pobudzić aktywność uczniów, nauczyciel stosował odpowiednie metody i formy pracy dostosowane do indywidualnych możliwości i potrzeb ucznia. Praca na lekcji przeplatana była na przemian piosenkami oraz grami interaktywnymi adekwatnymi do tematu lekcji. W czasie zajęć oprócz umiejętności językowych uczniowie doskonalili również umiejętności interpersonalne poprzez pracę z całym zespołem klasowym, jak również w grupach i parach.

Praca przebiegała w przyjaznej atmosferze i wzajemnej współpracy uczniów i nauczyciela. Na koniec lekcji nastąpiło podsumowanie, w którym Pani Elżbieta odniosła się do celów jakie zostały przedstawione na początku lekcji. Wszystkie założone cele osiągnięto. Aby zakończyć zajęcia w miłej atmosferze uczestnicy otrzymali kolorowe balony.

Pani Jolanta Chyżyńska wicedyrektor szkoły podziękowała Pani Kamińskiej za rzetelnie i ciekawie przygotowane zajęcia oraz  przybyłym gościom za uczestnictwo w lekcji. Pani Kamińska również podziękowała uczniom, rodzicom, wychowawcy oraz Pani vice dyrektor za przybycie i udział w zajęciach.