„LEPSZY INTERNET ZALEŻY OD CIEBIE”

Przez cały miesiąc luty w naszej szkole odbywały się działania profilaktyczne związane z Dniem Bezpiecznego Internetu – DBI.
       Podczas tegorocznych obchodów pod hasłem „Lepszy Internet zależy od Ciebie!” chcieliśmy zwrócić uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Chcemy również zwrócić szczególną uwagę na potencjał sieci oraz różne możliwości jej zastosowania – w edukacji, w kontaktach z rówieśnikami, a także jako formę twórczej rozrywki.
       W związku z tym uczniowie klas 0-III stworzyli piękne prace plastyczne dotyczące bezpieczeństwa w sieci czy prawidłowej postawy przy komputerze, dzięki czemu stworzono interesującą wystawę prac na korytarzu szkolnym.
     Niniejsze prace i ich omówienie zapoczątkowały serię zajęć na temat bezpieczeństwa w sieci. Każdy wychowawca klas 0-III wykorzystał ciekawe strony internetowe dotyczące bezpieczeństwa pracy w Internecie tj. Sieciaki, Necio, Owce w sieci, 321 Internet itp.
        W klasach IV – VI uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych  w ramach godzin wychowawczych oraz lekcji informatyki. Zajęcia oparte były na materiałach multimedialnych oraz scenariuszach udostępnionych przez strony: www.dzieckowsieci.pl oraz www.sieciaki.pl. Zrealizowano również zajęcia z cyklu „3..2..1.. Internet!”. W trakcie zajęć komputerowych uczniowie przygotowywali plakaty o bezpiecznym internecie. W pracowni komputerowej  przygotowano gazetkę propagującą bezpieczne korzystanie z Internetu.