Majowe kodowanie w grupie 0b

W maju zrealizowane zostały kolejne tematy innowacji pedagogicznej „Kodowanie – bawię się, myślę, uczę”.

Dzieci rozwiązywały zadania dotyczące zawodów oraz rodziny. Same tworzyły, a potem układały puzzle, kodowały trasę przejścia do wybranego obrazka, układały domino obrazkowe. Ćwiczyły umiejętność wypowiadania się w zabawie „Dokończ zdanie”. Podzielone na dwie drużyny układały kolorowe kubeczki na planszy z współrzędnymi odczytując podane korelaty. Obie grupy poprawnie rozwiązały zadanie.

Ulubionym i często powtarzającym się elementem zajęć jest sudoku. Tym razem stopień trudności był znacznie wyższy, ale dzieci świetnie sobie z nim poradziły.