Malborskie spotkanie z historią

Dnia 17 maja 2018 roku uczniowie klas IV b, IV c i IV d wyruszyli do Malborka, by odbyć podróż w czasie. Najpierw uczestnicy wycieczki znaleźli się w Dinoparku. Tam czekało ich spotkanie z mieszkańcami naszej planety sprzed setek milionów lat. Przechodząc ścieżką edukacyjną, uczniowie napotykali ruchome dinozaury. Animatroniczne smoki oszałamiały niebywałymi rozmiarami i kolorami. Dopełnieniem tej wędrówki była wizyta w Muzeum Skamieniałości. Tam dzieci obejrzały eksponaty z czasów, gdy na Ziemi niepodzielnie królowały dinozaury, poznały ich historię i powody wyginięcia. W Dinoparku zagościły również żywe zwierzęta (lamy, alpaki, kuce, kozy, pawie), które można było podziwiać w otoczeniu przepięknej scenerii parku.

Po tej swoistej lekcji historii, geologii i archeologii przyszedł czas na rekreację. Uczniowie znaleźli się w parku linowym, gdzie stoczyli walkę ze strachem i brakiem równowagi. Ostatnim punktem wizyty w Parku Ruchomych Dinozaurów była jazda na bomberach, minirejs na pontonach, trampoliny i zjeżdżalnie. Opuściwszy Dinopark, dzieci wyruszyły do zamku krzyżackiego. Gdy wkroczyły na most na Nogacie, ich oczom ukazała się imponująca, okazała budowla. Zamek „poddał próbie” uczestników wycieczki, witając ich deszczem. Utworzywszy dwie drużyny, uczniowie ruszyli szlakiem tajemnic zamku Malbork. Podziwiali majestat i piękno Zamku Niskiego, Średniego i Wysokiego. Uczestniczyli w zabawie historycznej, rozwiązując koleje zagadki i odgadując hasło. Zdobywali informacje o twierdzy nad Nogatem, zakonie  krzyżackim i kulturze wieków średnich. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli zgodni. Taka żywa lekcja historii jest fascynującą przygodą.