BAL ŚWIĘTYCH

W dniu 30 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Marszu Wszystkich Świętych zorganizowanym przez Parafię szkolną. Marsz rozpoczął się zawiązaniem wspólnoty w kościele farnym, gdzie można było zobaczyć ,,różnych świętych”. Przebrani uczestnicy przedstawili się i zaprezentowali  swoje stroje. Następnie z kolorowymi balonami i śpiewem przeszli korowodem do kościoła szkolnego. Tam przy pomniku świętego Jana Pawła II zaśpiewali Barkę i wypuścili balony do nieba. W kościele został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszy strój świętego. Nasza uczennica Hania Chrabąszczewicz, z kl. III b,  przebrana za św. Ritę zdobyła I miejsce w kategorii wiekowej kl. I-III, zaś Ania Mysłakowska, uczennica kl. III e wyróżnienie. W kategorii wiekowej klas IV –VII wyróżnienie zdobył strój Adama Czarneckiego, ucznia klasy IV a, który przebrał się za świętego Jana Pawła II.

Po konkursie dzieci wzięły udział w balu świętych w gimnazjum, gdzie bawiły się przy muzyce i słodkim poczęstunku.