Matematyka mieszka w moim domu

Wszechobecna matematyka porządkuje nasz świat i pozwala zrozumieć rzeczywistość. Towarzyszy nam przez całe życie i przydaje się w wielu codziennych sytuacjach.

Zapytaliśmy naszych uczniów z klas IV-VIII czy też dostrzegają matematykę na co dzień w swoim otoczeniu i  tym samym zaprosiliśmy ich do wzięcia udziału w projekcie pod hasłem „Matematyka mieszka w moim domu”.  Zadaniem dzieci było poszukać zastosowań matematyki we własnym domu lub jego otoczeniu a efekty należało uwiecznić na zdjęciu lub plakacie wykonanym techniką dowolną.

Kreatywność i pomysłowość uczestników tego przedsięwzięcia przerosła nasze oczekiwania. Wśród nadesłanych prac były zdjęcia, filmy, prezentacje multimedialne i plakaty. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w projekcie gratulujemy oryginalności, wyobraźni i inwencji twórczej.

Nauczyciele matematyki