Matematyka wcale nie jest taka trudna

Podsumowanie osiągnięć uczniów w konkursach matematycznych w roku szkolnym 2014/2015.

W roku szkolnym 2014/ 2015 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Sierpcu chętnie brali udział w konkursach matematycznych. Dużym zainteresowaniem cieszył się szkolny konkurs matematyczny dla klas IV, V, VI – były to jednocześnie eliminacje do konkursów powiatowych. Wzięło w nim udział łącznie 51 uczniów. Spośród uczestników najlepsi uczniowie reprezentowali naszą szkołę w konkursach na terenie powiatu sierpeckiego. Osoby przygotowujące uczniów do konkursów to nauczyciele matematyki: p. Ewa Rycharska, p. Dorota Pufelska i p. Marta Wiśniewska.

Uczniowie z naszej szkoły reprezentują wysoki poziom wiedzy i umiejętności z zakresu matematyki, o czym świadczą tytuły laureatów przez nich uzyskane.

„As n – tych klas” – organizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 w Sierpcu

„As 4 – tych klas”

I miejsce – Wojciech Krzemiński (kl. IV a)

„As 5 – tych klas”

I miejsce – Marcin Wojciechowski (kl. V b)

II miejsce – Laura Szewczyk (kl. Vc)

„Liga zadaniowa” organizowany przez Szkołę Podstawową w Goleszynie

Klasy IV:

III miejsce – Wojciech Krzemiński (kl. IV a)

Klasy V:

I miejsce – Marcin Wojciechowski (kl. V b)

II miejsce – Jakub Łukomski (kl. V c)

Konkurs Matematyczny organizowany przez Niepubliczne Gimnazjum Katolickie w Sikorzu.

III miejsce – Laura Szewczyk (kl. V c)

III miejsce – Kinga Obczyńska (kl. VI b)

„Liczby rządzą światem” – konkurs matematyczny dla klas VI organizowany przez Gimnazjum Miejskie w Sierpcu.

I miejsce – Sebastian Kościjański (kl. VI b)

Wyróżnienia: Daria Filipkowska (kl. VI a)

Paweł Prątnicki (kl. VI c)

Maciej Alfut (kl. VI)

Katarzyna Muczyńska (kl. VI a)

LAUREATOM SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY SUKCESÓW W PRZYSZŁYM ROKU !