Matematyka wielka – guzik i pętelka

Realizując innowację pedagogiczną „Nietypowe święta w przedszkolu”, grupa 0b obchodziła w grudniu „Dzień Guzika”.

Dzieci poznały historię tego jakże ważnego dla człowieka drobnego przedmiotu. Stosik guzików dzieci dzieliły na zbiory według wymyślonej cechy.

Następną zabawą była konkurencja polegająca na wskazaniu jak największej liczby kombinacji dodawania i odejmowania do 10 na guzikach. Dzieci wykonały kilka różnych, kolorowych kart pracy, układały matematyczne puzzle z guzikami.

Nauczyły się robić bączka z guzika – to taka zapomniana zabawka naszych babć i dziadków. Tego dnia powstały również piękne guzikowe mozaiki i świąteczne choinki ozdobione guzikami.