Mecz Polska – San Marino z udziałem klasy VIIc

 

W sobotnie popołudnie uczniowie klasy VIIc wyjechali do Warszawy aby uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu. 9 października w godzinach wieczornych rozpoczął się mecz piłki nożnej Polska – San Marino. Spotkanie drużyn wśród 56000 innych kibiców z trybun Stadionu Narodowego oglądali uczniowie klasy VIIc. Wyjazd na mecz zorganizowali rodzice wraz z wychowawcą.

Spotkanie obfitowało w gole i zakończyło się wynikiem 5:0 dla reprezentacji Polski przy gromkich brawach i okrzykach młodych kibiców. Uczniowie byli świadkami wzruszającego pożegnania zasłużonego reprezentanta Polski bramkarza Łukasza Fabiańskiego. Chłonęli atmosferę stadionu, jednocześnie jej się poddając i z zaangażowaniem kibicowali polskiej reprezentacji. Wraz z innymi wytrawnymi kibicami tworzyli „meksykańską falę”, wznosili okrzyki, klaskali zagrzewając piłkarzy do walki o piłkę, o gole. Jednak najbardziej podniosłym momentem na stadionie był wspólnie odśpiewany hymn. Płynący z tysięcy gardeł gromki śpiew Mazurka Dąbrowskiego rozgrzewa ludzkie serca, daje poczucie wspólnoty narodowej, wzruszającej dumy, że jesteśmy Polakami.

Po meczu we wspaniałych humorach młodzież całą powrotną drogę doskonale bawiła się w autobusie. To był bardzo udany wyjazd, który pozostawił wyjątkowe wspomnienia.

 

Wychowawca Krystyna Witkowska

 

facebook

Warning: Undefined array key "cookies_accepted" in /home/users/sp3-2023/public_html/wp-content/themes/sp/footer.php on line 103