MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI

Międzynarodowy Dzień Tolerancji obchodzony jest 16 listopada. Dlatego w naszej szkole w dniu 15 listopada odbył się apel pt. „Bądź tolerancyjny wobec innych”, w którym wzięli udział uczniowie klas: IV, VI, VII i VIII.  W trakcie apelu wyświetlana była prezentacja multimedialna, która została stworzona dzięki pomocy uczniów klasy VIIa. Celem apelu było skłonienie naszych uczniów do refleksji  i przemyśleń nad postawami i zachowaniem względem drugiego człowieka oraz uświadomienie uczniom, że każdy z nas jest inny, ale wszyscy jesteśmy równi. Poruszona została tematyka istotnych wartości w życiu człowieka, jak m.in. pomoc, zrozumienie, szacunek i akceptacja. Ideą było zachęcenie uczniów, aby w ich życiu tolerancja zagościła i towarzyszyła każdego dnia.

Podczas apelu zostały wręczone nagrody i dyplomy dla uczniów, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym pt. Akceptuję, więc toleruję”. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym.