Rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu małych form plastycznych, pt. „Małe jest piękne”

18 maja 2018r. w bibliotece szkolnej odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Małych Form Plastycznych, pt. „Małe jest piękne”. Organizatorem konkursu była świetlica Szkoły Podstawowej Nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu.

Konkurs miał na celu rozbudzenie wyobraźni plastycznej u dzieci oraz rozwijanie indywidualnych zdolności plastycznych. W tym roku dominowała technika malarska. Temat pracy był dowolny,a format nie mógł przekroczyć wymiaru 12cmx 15cm. Jury w następującym składzie: M. Gajdkowska, E. Maricinkowska-Osmólska, A. Kopycińska, K. Wochowska, A. Kobyłecka wyłoniło zwycięzców. Wpłynęło 166 wspaniale wykonanych prac.Młodzi artyści pokazali nam, co jest dla nich piękne i ważne. Pani Dyrektor Jolanta Chyżyńska pogratulowała laureatom oraz opiekunom. Wręczyła dyplomy, nagrody i podziękowania.

Jury wyłoniło laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Przedszkola i oddziały przedszkolne:
I miejsce – Piotr Jakóbiak – Miejskie Przedszkole nr 2 w Sierpcu, opiekun E. Tarkowska
II miejsce – Anna Koziczyńska – OPP Sierpc, opiekun A. Pypka
III miejsce – Magdalena Graszkiewicz – Miejskie Przedszkole nr 1 w Sierpcu, opiekun A. Kożuchowska
Wyróżnienie – Julia Majerska – Miejskie Przedszkole nr 4 w Sierpcu, opiekun S. Kamińska, A. Bigorajska

Kl. I-III
I miejsce – Anna Rutkowska– SP nr 3 Sierpc, opiekun E. Chyżyńska
II miejsce – Piotr Nadrowski – SP nr 2 Sierpc, opiekun A. Tomaszewska
III miejsce – Joanna Gąsiorowska – SP nr 3 Sierpc, opiekun M. Sajewska
Wyróżnienie – Anna Tyburska – OPP Sierpc, opiekun M. Jagodzińska

Kl. IV-VII
I miejsce – Jakub Pacek – SP nr 2 Sierpc, opiekun J. Gąsiorowska
II miejsce – Angelika Paprocka – SP nr 3 Sierpc, opiekun B. Woźnicka
III miejsce – Natalia Kordulasińska – I Prywatna Szkoła Podstawowa Sierpc, opiekun I. Jeżewska
Wyróżnienie – Weronika Pawłowska – Szkoła Podstawowa Specjalna nr 4 Sierpc, opiekun D. Wiśniewska

Gimnazja
I miejsce – Sebastian Madejski – Specjalny Ośrodek szkolno-Wychowawczy Sierpc, opiekun M. Lasecka
II miejsce – Karolina Wiśniewska – Gimnazjum Powiatowe Specjalne Sierpc, opiekun D. Wiśniewska

Prace oceniono według kryteriów: zgodność z formatem, walory artystyczne oraz zapisy regulaminowe.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie, gratulujemy wspaniałej wyobraźni. Zapraszamy do udziału w przyszłym roku szkolnym.