Mikołajki w „Trójce”

„Sanie Mikołaja dzwonią dzwoneczkami,

święty Mikołaju, bądź już wreszcie z nami…”

To fragment piosenki, z którą wędrował korowód mikołajkowy w „Trójce”. Nasza szkoła od lat świętuje mikołajki. 6 grudnia jest u nas wesoło, kolorowo i wyjątkowo. Ten mikołajkowy dzień jest wpisany w  naszą tradycję. Wszyscy czekają na… Mikołaja, urocze śnieżynki i oczywiście upominki. W tym roku barwny korowód wędrował od przedszkolaków do ósmoklasistów. O dorosłych też nie zapomniał! Dostojny Mikołaj w otoczeniu cudnie wyglądających mikołajek witał wszystkich serdecznie. Obwieszczał swoje wejście głośnym dzwonkiem.

Dzieci z chóru, koła „Figielek” oraz Samorządu Uczniowskiego zaczarowały ten dzień przepiękną piosenką przygotowaną przez panią Małgosię Puszcz. Dzieci były szczęśliwe, uśmiechnięte, a śnieżynki częstowały wszystkich słodkim upominkiem. Ten dzień upłynął w przemiłej, już świątecznej atmosferze…

„A Mikołaj pędzi,

a Mikołaj gna,

od domu do domu,

ciężką pracę ma…”

Mamy nadzieję, że każdy został obdarowany w mikołajki jakimś drobnym upominkiem.

Joanna Guzowska

Małgorzata Puszcz