Mistrz Czytania 2017

„Tak, tak to oczywiście
nasza biblioteka,
zawsze radośnie czeka i  na małego
i na dużego człowieka”

W ramach obchodów Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych 22 października b.r. odbyła się VIII edycja Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania dla klas II-III – Mistrz Czytania 2017.

Główny cel konkursu to promocja święta bibliotek w  środowisku szkolnym oraz aktywizowanie i utrwalanie postaw czytelniczych wśród najmłodszych czytelników.

W klasach II i III przeprowadzono eliminacje wstępne, w wyniku których wytypowano po trzech reprezentantów. W szkolnym finale konkursu uczniowie czytali wylosowane teksty stanowiące fragmenty utworów polskich pisarzy literatury dziecięcej.

Po wysłuchaniu 22 uczestników konkursu komisja w składzie: Anna Żuławnik, Grażyna Gałązka, Jolanta Wojda i Anna Ozimkiewicz wyłoniła zwycięzców.

Tytuł Mistrz Czytania 2017 klas II otrzymał Fabian Kowalczyk kl. IIa

Tytuł Wicemistrza Czytania 2017 klas II otrzymał Adam Dudziński kl. IIa

Tytuł Mistrza Czytania 2017 klas III otrzymał  Adam Karwowski kl. IIIb

Tytuł Wicemistrza Czytania 2017 kl. III otrzymał Tomasz Maciejewski kl. IIIb

Już po raz piąty nasza szkoła była organizatorem Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania.

W murach biblioteki w szranki stanęli uczniowie klas II i III szkół powiatu sierpeckiego.

Jury w składzie: Renata Przybyłowska- – Dyrektor OPP, Ewa Tabisz – pracownik  Miejskiej Biblioteki Publicznej  i Dorota Lubińska – pracownik biblioteki szkolnej Gimnazjum Miejskiego w Sierpcu oceniało płynność i tempo czytania, dykcję oraz właściwą intonację.

Triumfatorką konkursu została Maja Zdanowska, uczennica klasy IIIa Szkoły Podstawowej w Gozdowie, zdobywając tytuł  Mistrz Czytania 2017.

Wicemistrzem Czytania 2017 został Adam Karwowski, uczeń klasy IIIb Szkoły Podstawowej nr 3 w Sierpcu.

Zwycięzcy otrzymali otrzymali  dyplomy i nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali uhonorowani dyplomami.