20 grudnia uczniowie klas VI-VIII spotkali się z Panami: Jarosławem Perzyńskim – Burmistrzem Miasta Sierpca; Waldemarem Frydrychowiczem – Wiceprzewodniczącym Rady Miasta Sierpca, Radnymi – Krzysztofem Kacperskim i Arturem Balcerowskim oraz mecenasem Marcinem Zasadowskim.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Młodzi dla przyszłości Sierpca – kształtowanie postaw obywatelskich w mieście Sierpc!”, który jest sfinansowany z dotacji Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Jego celem było zachęcenie uczniów do udziału w wyborach do Młodzieżowej Rady Miejskiej Sierpca oraz budowania społeczeństwa obywatelskiego. Goście odpowiadali na liczne pytania uczniów, co pokazuje, że młodzi ludzie interesują się tym, co dzieje się w ich mieście oraz świadczy o tym, że młodzież chce mieć wpływa na sprawy, które ich dotyczą.