,,Na półce z książkami” – co nowego w bibliotece?

Barbara Kosmowska jest polską pisarką, która w swoim dorobku literackim posiada zarówno książki napisane z przeznaczeniem dla dzieci, jak i dorosłych. Dzięki takim powieściom jak chociażby „Teren prywatny”, „Pozłacana rybka” oraz „Kolorowy szalik”, zdobyła nie tylko wiele nagród i wyróżnień literackich, ale również uwielbienie ze strony czytelników w każdym wieku. Książki Kosmowskiej cieszą się wielką poczytnością i nieustannie wspinają się po polskich rankingach bestsellerów.

Barbara Kosmowska urodziła się 24 stycznia 1958 roku w Bytowie, niedużym miasteczku w województwie pomorskim. Pisarka jest absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Po studiach podjęła się pracy nauczycielki języka polskiego w rodzinnej miejscowości. W 1999 roku Kosmowska zdobyła tytuł doktora na Uniwersytecie Gdańskim, broniąc rozprawy doktorskiej poświęconej twórczości Zofii Urbanowskiej, pisarki pozytywistycznej, tworzącej literaturę dla dzieci i młodzieży. Praca naukowa Kosmowskiej zdobyła wyróżnienie „Summa cum laude”.