Narodowe Czytanie 2021

Społeczność naszej szkoły, zwyczajem lat ubiegłych, uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie 2021r., które odbyło się 4 września. W tym roku prezentowano fragmenty komedii Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność pani Dulskiej”.

Dorośli sierpczanie, dzieci i młodzież wcielili się w role bohaterów dramatu. Chętni uczniowie „Trójki” pod opieką nauczycielek języka polskiego –  pani Joanny Guzowskiej i pani Małgorzaty Tyburskiej – wzięli udział w tym ważnym, literackim wydarzeniu.

Nasza uczennica Oliwia Peszyńska wcieliła się w postać Meli, zrobiła to znakomicie. Jesteśmy z niej dumni i gratulujemy rodzicom.

Zaś uczeń Bartosz Żółtowski uczestniczył z powodzeniem w konkursie i otrzymał nagrodę książkową.

Wszyscy zebrani na skwerze im. Bartosza Paprockiego przed Miejską Biblioteką Publiczną w Sierpcu (głównego organizatora imprezy) świetnie się bawili.