NARODOWE CZYTANIE 2022 Adam Mickiewicz – „Ballady i romanse”

Po raz jedenasty uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Narodowe Czytanie 2022”. W roku bieżącym chętni mieszkańcy Sierpca mogli zmierzyć się z tekstami wieszcza Adama Mickiewicza z tomu „Ballady i romanse”. Usłyszeliśmy fragmenty następujących utworów „Świtezianka”, „Romantyczność”, „Lilie”, „Pani Twardowska”, „Trzech Budrysów” i innych. Wśród czytających znaleźli się przedstawiciele władz miasta Sierpca, ale też absolwenci Trójki, rodzice dzieci z naszej szkoły oraz przedstawicielka nauczycieli emerytów p. Zofia Szałkucka. Warto podkreślić, iż w konkursie, który odbył się na zakończenie uroczystości wzięło udział aż czworo naszych uczniów (Amelia Ostrowska klasa VId, Bartosz Lewandowski klasa VId, Milena Dybikowska klasa VIIIe, Bartosz Żółtowska klasa VIIIe) Wszyscy pięknie odpowiedzieli na pytania i otrzymali nagrody książkowe. Jesteśmy z nich bardzo dumni. Nad liczną reprezentacją naszych uczniów opiekę sprawowały, jak co roku, pani Joanna Guzowska, pani Irena Kalkowska i pani Małgorzata Tyburska – nauczycielki polonistki naszej szkoły.