Narodowe Czytanie 2023 – ,,Nad Niemnem’’ Elizy Orzeszkowej

Tradycyjnie już nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Na skwerze przed Biblioteką Miejską w Sierpcu do wspólnego czytania przystąpili samorządowcy, pracownicy różnych instytucji, nauczyciele oraz uczniowie. W tym roku lekturą 12. odsłony Narodowego Czytania była powieść Elizy Orzeszkowej ,,Nad Niemnem’’. Spotkaliśmy się z rodzinami Bohatyrowiczów i Korczyńskich oraz wysłuchaliśmy ich dziejów osnutych wokół pracy, miłości i polskiej historii. Oczyma wyobraźni przenieśliśmy się nad Niemen, chłonęliśmy ojczystą przyrodę i wspaniałe krajobrazy. W rolę bohaterek powieści: Teresy Plińskiej i Marii Kirłowej rewelacyjnie i z wielkim wdziękiem wcieliła się p. Elżbieta Kamińska – nauczycielka języka angielskiego w naszej szkole. Uczniowie Trójki wzięli udział w quizie  wiedzy o lekturze – w nagrodę otrzymali piękne wydania powieści ,,Nad Niemnem’’ z okolicznościową pieczęcią.. Na zakończenie sierpeckiego ,,Narodowego Czytania’’ wykonano wspólną, pamiątkową fotografię.