Narodowe Czytanie „Lalki” Bolesława Prusa

Po raz czwarty w kraju oraz w naszym mieście odbyła się akcja Narodowe Czytanie Dzieł Literatury Polskiej. W tym roku uczestnicy mogli posłuchać fragmentów powieści Bolesława Prusa pt. „Lalka”.
        Na niecodziennym spotkaniu nie zabrakło naszych uczniów, którymi opiekowali się   następujący nauczyciele – p. J.Guzowska, p. I.Kalkowska, p. M. Tyburska, p. A. Ozimkiewicz i p. E. Szczepańska.
       W imieniu organizatora, czyli Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu zebranych przywitała pani dyrektor Maria Wiśniewska, podkreśliła główne cele powyższej akcji, są to popularyzacja czytelnictwa oraz nie mniej ważne podtrzymywanie tożsamości narodowej.
       W czytaniu wzięli udział – pan burmistrz Jarosław Pyrzyński, pani wiceburmistrz, radni, pracownicy Starostwa i Urzędu Miasta, biblioteki oraz młodzież. Przedstawiono siedem wybranych fragmentów powieści. Zebrani miłośnicy beletrystyki mogli poznać realia XIX-wiecznej Warszawy i wsłuchać się w uczucia, które targały bohaterami. Szczególnie ciepło przyjęto wystąpienie emerytowanego nauczyciela – p. Ciski, który wcielił się w postać Ignacego Rzeckiego.
       Na zakończenie uczestnicy mogli sprawdzić się w krótkim konkursie wiedzy o autorze i utworze. Naszą szkołę godnie reprezentował uczeń klasy VIb Marcin Wojciechowski, który wyczerpująco odpowiadał na pytania konkursowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.
       Dla naszych uczniów było to interesujące spotkanie z dziełem Bolesława Prusa oraz niezwykła lekcja patriotyzmu.