Narodowe Czytanie ,,Quo vadis”

3 września, w sobotnie popołudnie, już po raz 5. społeczność ,,Trójki’’ przyłączyła się do sierpeckiej edycji Narodowego Czytania. Przed budynkiem CKiSZ wśród publiczności można było dostrzec dyrekcję naszej szkoły, nauczycieli i uczniów. Narodowe Czytanie to cenna inicjatywa, która zachęca do sięgania po utwory znanych polskich pisarzy. W roku Henryka Sienkiewicza  czytana powieścią była „Quo Vadis’’. Wszyscy słuchacze, a szczególnie uczniowie, mieli szczególna okazję podziwiać znanych sierpczan, którzy wcielali się w role powieściowych postaci. Spotkanie zakończył quiz wiedzy o Henryku Sienkiewiczu i jego powieści, w którym nagrodami były egzemplarze dzieła Noblisty.