Narodowe Święto Niepodległości

W związku ze Świętem Niepodległości w naszej szkole odbyła się nietypowa lekcja historii. Tego trudnego zadania podjęli się uczniowie klasy VB pod opieką pani Doroty Ossowskiej i pani Małgorzaty Tyburskiej.
     Przedstawienie najważniejszych faktów historycznych, które przez 123 lata doprowadziły do odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności, nie było łatwe. Na szczęście uczniowie klas IV-VI, do których uroczystość była skierowana, mogli w trakcie występu obejrzeć prezentację multimedialną obrazującą ważne postacie historyczne, istotne daty, mapy a nawet posłuchać etiudy rewolucyjnej F. Chopina oraz znanych pieśni patriotycznych. Uczniowie klasy VB nie tylko pięknie recytowali patriotyczne teksty, równie pięknie prezentowali się w galowych strojach z kotylionami w barwach narodowych –  na tle ciekawej dekoracji przygotowanej pod opieką pani Ireny Kalkowskiej. Podniosły charakter uroczystości zapewniła obecność pocztu sztandarowego wprowadzonego przez szkolnych werblistów, a także odśpiewanie hymnu państwowego przez zebranych uczestników spotkania.
     Ojczyzna – jedno słowo, a tyle znaczeń – powyższa sentencja w pełni odzwierciedla cele takich uroczystości, które kształtują postawy patriotyczne młodego pokolenia.

This study instead, has researched children s perspectives by using a wealth of research methods in order to enable the children not only to be involved in the research but also to participate and the main informantsstrategy was not to hit driver too much today.cheap mcm bags
People here are always talking about that World Cup.cheap ray bans sunglasses
Bill Clinton did, over the execution of a man so profoundly impaired that he saved the pie from his last meal to eat later.timberland outlet

„Jerrett was ranked as one of the top 10 high school players in the country last year by ESPN, but he struggled as a freshman playing a supporting role off the bench,” Ford wrote.hogan outlet online