Naukowy piątek trojga siódmoklasistów

Uczniowie klasy VIIc Zuzanna Łobińska, Natalia Barańska i Filip Kędzierski 11 stycznia 2019r. wzięli udział w ogólnopolskiej inicjatywie ośrodków naukowych „Nocy Biologów” na Uniwersytecie Warszawskim Wydział Biologii.

Idea „Nocy Biologów” narodziła się na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i w styczniu 2012r. została wprowadzona w życie. Podczas „Nocy Biologów” naukowcy ze wszystkich ośrodków naukowych starają opowiedzieć , pokazać co dzieje się w laboratoriach biologów, jak zwierzęta i rośliny spędzają zimę i czy nocą wszyscy śpią?

Uczniowie „Trójki” uczestniczyli w kilku wykładach prowadzonych przez naukowców Uniwersytetu Warszawskiego. Mieli okazję obejrzeć wiele wystaw, pokazów przygotowanych przez studentów kół naukowych UW.

Przed „Nocą Biologów” uczniowie byli również w Centrum Nauki Kopernik, gdzie rozwiązywanie zagadek, oglądanie i przeprowadzanie doświadczeń, poznawanie budowy i funkcjonowania różnych urządzeń wprowadziło ich w naukowy nastrój.

Uczniowie uczestniczyli w wydarzeniu pod opieką p. Krystyny Witkowskiej.