NIEPODLEGŁOŚĆ – PIĘKNE SŁOWO !!!

Szkoła Podstawowa nr 3 obok Władz Samorządowych Miasta Sierpca i Powiatu Sierpeckiego była współorganizatorem uroczystości religijno-patriotycznej z okazji 98. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Odbyła się ona  11 listopada 2016r. o godz.10.00 w Sanktuarium Matki Bożej Sierpeckiej Pani Niezawodnej Nadziei. Nasi uczniowie pod kierunkiem pani Doroty Ossowskiej zaprezentowali wzruszający montaż słowno-muzyczny pod wymownym tytułem „ Niepodległość  – piękne słowo”.

Zgromadzeni na uroczystości mogli wysłuchać pięknych tekstów poetyckich, w których dominowały słowa: wolność – niepodległość  – ojczyzna- Polska.

„Wolność to radosny uśmiech ludzi

Wolność to człowiek, który bez strachu się budzi

Wolność to swoboda słowa

Wolność to pełna marzeń głowa

Wolność to prawo wyboru

Wolność to sierpecka tęcza pełna koloru

Wolność to decyzji podejmowanie

Wolność to naszej godności świętowanie.”

Za najbardziej wzruszający moment można uznać wykonanie utworu „Niepodległość – trudne słowo” przez uczennicę Gabrielę Nyklas z klasy IVb oraz pieśni „Siwy mundur” przez Martę Watkowską z klasy IVb.

Na zakończenie kilkunastoosobowy chór z dziecięcym wdziękiem i niesamowitym zaangażowaniem wykonał wiązankę piosenek legionowych i patriotycznych. Pieśni takie jak „Szara piechota”, „Pierwsza kadrowa”, „Przybyli ułani pod okienko”, oraz zaśpiewana na zakończenie „Płynie Wisła płynie”   brzmiały wyjątkowo wiarygodnie w wykonaniu młodych uczniów- patriotów.