„Noc biologów” na UKSW

Już po raz drugi uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 3, którzy są zainteresowani biologią uczestniczyli w „Nocy biologów”. Tym razem na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Ideą „Nocy biologów” jest propagowanie wiedzy biologicznej, przyrodniczej i chemicznej wśród młodych ludzi. Uczniowie uczestniczyli w proponowanych wykładach na tematy:

• „Przystojny Alien: antropometria a gry komputerowe”.
  • „Trzymaj kciuki – czyli o ewolucji dłoni u naczelnych”.
  • „Kracynogeny środowiskowe”.
  • „Analizy DNA w celu identyfikacji szczątków rodziny Romanowów”.

Aktywnie pracowali na warsztatach:

• „Mikroplastik hit czy kit”.
  • „Warsztaty chemiczne”

Podczas niewielu przerw między zajęciami, można było zapoznać się z budynkami uczelni, tematami badań prowadzonych przez naukowców i studentów, obejrzeć wystawy. Było to bardzo ciekawe naukowe przeżycie.

W inicjatywie uczestniczyli uczniowie z koła biologicznego pod opieką pani Krystyny Witkowskiej.