Nowa sala do zajęć rewalidacyjno – wychowawczych

W Szkole Podstawowej nr 3 unowocześniono Salę do zajęć rewalidacyjnych, dostosowując ją do pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Została ona doposażona w laptopa, tablicę interaktywną, programy multimedialne wspierające wszechstronny rozwój dzieci. W sali znajduje się wiele profesjonalnych urządzeń do stymulacji różnych zmysłów. Wśród najważniejszych można wymienić równoważnie, deskorolki, przedmioty o różnych fakturach, pomoce dźwiękowe, gry i zabawki edukacyjne. Sala jest jasna, cicha, wyposażona w nowe meble, które poprawiają komfort pracy i nauki.

Jednak największym zainteresowaniem cieszy się „Magiczny Dywan”.

Jest to interaktywna pomoc dydaktyczna rozwijająca dużą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość czy refleks. Obraz wyświetlany ze specjalnie zaprojektowanego rzutnika wprowadza dzieci w magiczny świat przygody, począwszy od gier i zabaw po edukację poznawczą ze wszystkich dziedzin wiedzy. Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 2, które zaszczyciły nas swoją wizytą były zachwycone zabawą z wykorzystaniem „Magicznego Dywanu”.

Pobyt w Sali nie tylko wycisza czy odpręża, ale również motywuje i pobudza do dalszej aktywności, eliminując lęki i wywołując radość i zadowolenie.

W dalszym ciągu będziemy dbać o pozyskiwanie materiałów edukacyjnych wpływających na jakość i efektywność naszej pracy.

 

facebook