Odkrywamy tajemnice przeszłości naszego miasta

11 kwietna 2106 roku uczniowie klas VI uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Sierpcu.

Adrianna Kraska i Sebastian Rutkowski opowiedzieli uczniom o realizowanym przez nich projekcie zatytułowanym Tablica na murach sierpeckiego klasztoru.

Celem projektu jest przybliżenie mieszkańcom Sierpca wiedzy o tym szczególnym miejscu pamięci.

Uczniowie klas VI mogli pochwalić się gościom swoją wiedzą na temat innych miejsc związanych z męczeńską śmiercią Polaków a znajdujących się na terenie naszego miasta, np. tablica na domu przy ul. Jana Pawła II 5 – siedziba gestapo; dolina rzeki Sierpienicy – ul. Mickiewicza – pomnik upamiętniający rozstrzelanie 42 Polaków, głównie nauczycieli, księży.

Efekty prac uczniów Zespołu Szkół nr 1 oraz Szkoły Podstawowej  nr 3 można zobaczyć na FB projektu

Mamy   nadzieję na dalszą owocną współpracę z młodzieżą ZS nr1 w realizacji kolejnych projektów dotyczących historii lokalnej.