Ogólnopolska Akcja Sprzątnie Świata – Polska 2021

Wzorem poprzednich lat również w tym roku postanowiliśmy działać na rzecz naszego środowiska lokalnego. Dlatego w trzecim tygodniu września chętnie przyłączyliśmy się do Ogólnopolskiej Akcji Sprzątnie Świata – Polska 2021, która w tym roku odbyła się pod hasłem „MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ”. W tegorocznej akcji wzięli udział uczniowie klas: 3b, 3d, 5d, 5b oraz 7f wraz  z wychowawczyniami wspierani przez Samorząd Uczniowski.

Akcja „Sprzątanie świata – Polska” jest wspólną lekcją poszanowania środowiska, promuje postawy prośrodowiskowe i uczy jak ograniczyć ilość wytwarzanych odpadów. Jest to szczególnie ważne w czasach, gdy plastik zdominował nasze życie. Spotykamy go wszędzie. Plastikowe odpady stały się jednym z problemów cywilizacyjnych. Aby z nimi walczyć warto zacząć od siebie i zmienić nawyki oraz wdrażać w życie ideę less waste (mniej odpadów) i zasadę 5R (redukuj, użyj ponownie, segreguj, odzyskuj, odnawiaj).

Mając na uwadze tegoroczne hasło szczególnie zachęcamy to tego, aby każdy z nas podjął działania, dzięki którym zmniejszymy ilość wytwarzanych tworzyw sztucznych. Zmiany zaczynają się od małych rzeczy, które w perspektywie czasu wielokrotnie powtarzane stają się wielkie.

Anna Kopycińska, Elżbieta Jóźwiak