„Z początkiem jesieni do Was zawitamy i książki Wam poczytamy…

30 września i 1 października celebrowaliśmy czytanie książek. W tych dniach uczniowie klas V d i VI b odczytali swym młodszym kolegom fragmenty wybranych książek. Pierwszoklasiści i dzieci z oddziałów przedszkolnych przeniosły się do Królestwa Brzuchaczy, poznały niezwykłego klauna Kropeczkę, wysłuchały żartobliwych wierszyków o egzotycznych zwierzętach. Była też okazja, by wykazać się umiejętnością rozwiązywania zagadek – maluchy poradziły sobie z nimi znakomicie. Słowo czytane przeplatało się z dźwiękami muzyki, dzięki czemu spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.

Podwoje szkolnej biblioteki są szeroko otwarte i dla tych dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać i pisać.