Ogólnopolskie Wybory Książek

W tym roku nasza szkoła przystąpiła do akcji Ogólnopolskie Wybory Książek. Nadrzędnym celem przedsięwzięcia organizowanego przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w Szkole” było poznanie preferencji czytelniczych uczniów i promowanie czytania bez przymusu, dla przyjemności.
Nasi uczniowie wybierali swoje ulubione książki w dniach 28.05.2024 – 03.06.202024. Wybory miały dwie formy – w klasach IV – VIII było to głosowanie ruchome, w przypadku uczniów klas I – III dzieci przychodziły do biblioteki i tam oddawały głos. W głosowaniu wzięło udział 260 uczniów. Na liście ulubionych książek znalazły się, co ciekawe, utwory z kanonu lektur („Kamienie na szaniec”, „Opowieść wigilijna”, „Zaczarowana zagroda”), bestsellery czytelnicze („Gdzie śpiewają raki”, „Rodzina Monet”, „11 papierowych serc”, „Dziennik cwaniaczka”) i komiksy.