„Ojczyzno moja!” – uroczystość patriotyczna z okazji Święta Niepodległości

„Ojczyzna nasza to nasz dom rodzinny,

Który kochamy – choć jest bez nas inny”

10 listopada 2016r. społeczność szkolna SP nr 3 spotkała się na uroczystości patriotycznej z okazji Święta Niepodległości.

Wszyscy uczniowie klasy VIb przygotowani przez wychowawcę p. Małgorzatę Tyburską w przystępny sposób przypomnieli najważniejsze fakty historyczne dotyczące zaborów, zrywów narodowych, a także walk o demokratyczne oblicze naszej Ojczyzny w XX wieku. Nie zabrakło też wzruszających tekstów poetyckich oraz pieśni patriotycznych. Na zakończenie młodzi wykonawcy złożyli Ojczyźnie piękne życzenia:

„By dzień każdy

Na słonecznych zegarach

Odliczał swoje godziny,

By noc każda

Pogodnymi gwiazdami

lśniła nad nami, gdy śpimy….

Tego życzymy Ci , Polsko!!! „

O wyjątkowo podniosłym charakterze akademii zadecydowała obecność  pocztu sztandarowego szkoły oraz piękna dekoracja w barwach biało-czerwonych, wykonana pod opieka p. Ireny Kalkowskiej.

Taka  oryginalna lekcja historii  znacząco przyczyni się do kształtowania postawy patriotycznej młodego pokolenia.