OLAF I MACIEJ LAUREATAMI KONKURSU HISTORYCZNEGO

Z radością i nieukrywaną dumą informujemy, że Olaf Wiśniewski i Maciej Graczykowski uczniowie klasy ósmej, uzyskali tytuł laureata XXV Ogólnopolskiego  Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej” organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej im. płk. dypl. Mariana Porwita. Chłopcy wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą dziejów oręża polskiego, z uwzględnieniem znajomości broni i barwy, architektury obronnej, topografii wojskowej, heraldyki, sfragistyki, falerystyki, literatury, muzyki i pieśni oraz malarstwa batalistycznego.

Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem pani Anny Makowskiej, nauczyciela historii.

Gratulujemy!