Olimpiada Matematyczna Juniorów

Olimpiada Matematyczna Juniorów to olimpiada skierowana do wszystkich uczniów szkół podstawowych w całej Polsce. Celem jej jest rozbudzenie zamiłowania do matematyki, wyszukanie i integracja uczniów zainteresowanych matematyką, kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy oraz stymulowanie aktywności poznawczej młodzieży uzdolnionej. Zadania konkursowe są nieszablonowe, wymagają od uczestników umiejętności rozumowania i przedstawiania poprawnej argumentacji.
Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Adam Dudziński z klasy 8a zakwalifikował się do drugiego etapu konkursu, nauczyciel przygotowujący pani Joanna Marlęga.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.