Pasowania na czytelnika

„My uczniowie pierwszej klasy,

uroczyście przyrzekamy,
że szanować cię będziemy,
krzywdy zrobić Ci nie damy.”

Uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Specjalnie na tę okazję członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki oraz uczniowie klasy III b przygotowali inscenizację o książce i bibliotece.
         Pierwszoklasiści wykazali się doskonałą znajomością bajek, baśni i wierszyków. Poznali bibliotekę i jej zbiory oraz nauczyli się samodzielnie wypożyczać książki. Po uroczystym przyrzeczeniu zostali przyjęci do grona czytelników naszej biblioteki.
           Mamy nadzieję, że spotkanie z biblioteką i pierwsza wypożyczona książka na długo pozostanie w pamięci najmłodszych czytelników.

Życzymy miłej lektury!