„Pasowanie na czytelnika”

17 marca gościnne progi biblioteki przekroczyli uczniowie klas pierwszych. Tego dnia pierwszoklasiści zostali przyjęci w poczet czytelników „Trójki”. Uroczystość uświetniły występy uczennic klas V a i IV d oraz szkolnego chóru. Maluchy z zapartym tchem wysłuchały wypowiedzi  Pani Książki, poznały zasady korzystania z książek oraz obowiązki czytelników szkolnej biblioteki. Uczniowie wykazali się także znajomością baśniowych bohaterów, odgadując zagadki. Dopełnieniem tej części uroczystości były wokalne popisy dziewczynek ze szkolnego chóru. Pierwszoklasiści uroczyście złożyli ślubowanie i zostali pasowani na czytelników. Najmłodsi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zabawne, kolorowe zakładki do książek. Zwieńczeniem uroczystości było wypożyczenie pierwszej książki w szkolnej bibliotece.

Przygoda z książką, samodzielna wyprawa do magicznego świata literatury właśnie się zaczęła….