Uroczystość Pasowania na Czytelnika

Tradycją naszej szkoły jest uroczystość dla pierwszoklasistów – Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. W tym roku szkolnym wydarzenie miało miejsce 15 lutego 2024 r. Uczniowie klas pierwszych, pięknie ubrani, pod opieką wychowawców przybyli na salę gimnastyczną. Wszystkich serdecznie powitała p. Jolanta Chyżyńska – wicedyrektor szkoły. Uczniowie klasy 5b zabrali pierwszoklasistów w podróż do krainy bajek, gdzie wszystko jest możliwe… Był Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Śnieżka, skrzaty, słowem różni bohaterowie popularnych bajek. Dzieci z klas pierwszych wspaniale rozpoznawali tytuły bajek, a w nagrodę zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Dzieci powtórzyły przyrzeczenie:

„My uczniowie pierwszej klasy,

Tobie Książko przyrzekamy,

że szanować Cię będziemy,

krzywdy zrobić Ci nie damy.

I wskazówek i rad książek

będziemy słuchać z uwagą.

Obowiązki czytelnika traktować z powagą!”,

po którym pani dyrektor Jolanta Chyżyńska specjalnym ołówkiem pasowała każdego ucznia na czytelnika biblioteki. Pierwszoklasiści otrzymali zakładki i dyplomy, a także zaproszenie do wypożyczania książek w naszej bibliotece. Na zakończenie uroczystości starsi uczniowie pożegnali się z pierwszoklasistami piosenką, która przeniosła wszystkich w świat marzeń.
A marzenia przecież się spełniają…

Uroczystość przygotowali: p. Grażyna Gałązka, p. Joanna Guzowska, p. Jolanta Szymaniak, p. Artur Tyndorf, zaś dekorację: p. Marta Gajdkowska, p. Anna Puszcz, p. Anna Tokarska.