Pasowanie na czytelnika dla uczniów klas pierwszych

21 marca odbyło się w bibliotece szkolnej, tradycyjnie już, pasowanie na czytelnika dla uczniów klas pierwszych. Dzieci nie mogły się doczekać, bo od tego dnia stają się pełnoprawnymi czytelnikami i mogą wypożyczać książki.

Po krótkiej rozmowie nauczycieli biblioteki z pierwszoklasistami okazało się, że dzieci wiedzą bardzo dużo na temat pracy bibliotekarza, znają takie pojęcia, jak: czytelnia czy księgarnia. Wiedzą, jak należy dbać o książki, ale chętnie posłuchały informacji na temat korzystania z biblioteki i systemu wypożyczania książek. Następnie złożyły ślubowanie:

„My, uczniowie pierwszej klasy,

Tobie – książko, przyrzekamy,

Że szanować Cię będziemy, krzywdy zrobić Ci nie damy!

Obowiązki czytelnika będziemy  traktować z powagą.”

Później nastąpił moment pasowania dużym ołówkiem na czytelnika biblioteki szkolnej. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom i wypożyczył pierwszą książkę z naszej biblioteki. W ten sposób biblioteka „Trójki” powiększyła się o nowych czytelników!

Gratulujemy pierwszoklasistom i życzymy niezapomnianych wrażeń podczas czytania. Niech poznają świat magii, fantazji, przygód, niech rozwijają wyobraźnię i pamięć, bo temu służy czytanie.

Nauczyciele biblioteki