Pasowanie na przedszkolaka i starszaka połączone z balem „Jesiennego liścia”

17 listopada 2017 roku odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka i starszaka połączone z balem „Jesiennego liścia”. To pierwsze w naszej szkole takie wydarzenie. Dzieci z grupy 0a – „Jeżyki”, 0b –„ Muchomorki”, 0c – „Zajączki” zanim zostały pasowane na prawdziwego przedszkolaka i starszaka zaśpiewały pięknie piosenkę pt. „Pani Jesień”. Następnie po zdanym egzaminie pani wicedyrektor Jolanta Chyżyńska dokonała pasowania. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i znaczek pasowania na przedszkolaka i starszaka. Nie zabrakło słodyczy, które podarowała wszystkim dzieciom pani dyrektor Ewa Rycharska.

Całą uroczystość pasowania obserwowali licznie przybyli dumni rodzice ze swoich pociech.

W drugiej części spotkania dzieciom towarzyszyła „Pani Jesień”. Zapraszała wszystkich do wspólnej zabawy i konkursów. Zwycięscy konkursów otrzymywali słodkie nagrody.

Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach i świetnie się bawiły podczas balu w sali gimnastycznej, która na tę uroczystoś przybrała barwy jesieni, pojawiły się chmurki z kropelkami deszczu, parasolki, drzewo z kolorowymi listkami. Te wszystkie elementy dekoracji wprowadziły dzieci w miłą jesienną atmosferę.

„Co za bal, co za bal,

już się kończy, bardzo żal,

Panią Jesień żegnamy,

za rok na bal zapraszamy.”

Jolanta Blicharz – wychowawca grupy 0c

Marta Guba – wychowawca grupy 0a