PGE Narodowy, Telewizja Polska – wycieczka klas IVc i IV d

W dniu 14 grudnia 2018 r. klasy IVc oraz IVd pod opieką pań – K. Witkowskiej, M. Sochockiej, E. Rycharskiej oraz A. Kępczyńskiej udały się na wycieczkę do Warszawy. Celem wycieczki było zwiedzenie Stadionu Narodowego oraz budynku TVP.

Na stadionie udaliśmy się trasą „Piłkarskie Emocje”, na której uczniowie zobaczyli m.in. pomieszczenia strefy zawodniczej wykorzystywane podczas meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej. Wielkie wrażenie na wszystkich zrobiła szatnia piłkarzy z kompletem koszulek zawodników oraz centrum medialne PGE Narodowego, które przeznaczone jest dla dziennikarzy.

Kolejną atrakcją wycieczki był gmach Telewizji Polskiej, przy ul. Woronicza. Uczniowie zobaczyli studia telewizyjne, w których nagrywane są różne programy rozrywkowe, np.“Pytanie na śniadanie” czy „ Jaka to melodia”. Nie zapomniano również o odrobinie historii TVP – w muzeum podziwialiśmy nie tylko kamery, telewizory i inny sprzęt używany przed laty, ale również oryginalne lalki znane lepiej naszemu starszemu rodzeństwu i rodzicom: Kulfon i Monika, Zając Poziomka, Krasnal Hałabała, czy Jacek i Agatka.

Dzięki wycieczce mogliśmy odkryć ułamek tajemnic telewizyjnych oraz zobaczyć z bliska ciekawe miejsca, które na co dzień kryją się po drugiej stronie ekranu.