Piątoklasiści w Górach Świętokrzyskich!!!!

Uczniom klas Va i Vb stworzono możliwość poznania niezwykłych miejsc w Górach Świętokrzyskich. To były trzy wspaniałe, aktywne dni w pięknych historycznych miejscach oraz czas beztroskiej zabawy.

Na początku uczniowie znaleźli się w świecie naszego noblisty Henryka Sienkiewicza, w jego letniej rezydencji Oblęgorek. Mogli obejrzeć wiele rodzinnych pamiątek, oryginalne wnętrza różnych pomieszczeń ( gabinet, jadalnia, sypialnia i inne), eksponaty przwiezione przez pisarza z licznych podróży do Afryki i Ameryki,  posłuchać ciekawostek o procesie twórczym. Tak zdobyta wiedza jest szczególnie ważna  w aspekcie Roku Sienkiewicza, który obchodzimy w 2016r.

Kolejny etap wyprawy to zwiedzanie zamku w Chęcinach. Pan przewodnik bardzo sugestywnie opowiadał o realiach życia jego mieszkańców, niektórzy uczniowie nawet dali się zakuć w dyby, aby właściwie wczuć się w atmosferę. Panorama okolicy z wieży zamkowej zachwyciła każdego, który podjął trud pokonania 109 schodów.

Na długo w pamięci uczestników pozostanie czas spędzony w parku rozrywki w Bałtowie. Park jurajski, oceanarium w 3D, safari po zwierzyńcu, bezpośredni kontakt ze zwierzętami w zwierzyńcu dolnym to tylko niektóre z atrakcji, pozwalające na wspaniały relaks na łonie natury. Było także Muzeum Minerałów w miejscowości Święta Katarzyna połączone z pokazem szlifowania kamienia optymizmu – krzemienia pasiastego.

Ostatni dzień poświecono na poznanie Sandomierza z niemalże każdej perspektywy – był rejs statkiem po Wiśle, Podziemna Trasa, spacer po Starym Rynku, katedra oraz oglądanie miejsc związanych z serialem „Ojciec Mateusz”.

Opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynię, p. Ewa Rycharska i p. Małgorzata Tyburska oraz p. Jolanta Wojda i p. Maria Szadkowska.