Pierwsza Pomoc Online

W piątek 14.05.2021r. drogą internetową odbyło się szkolenie z pierwszej pomocy dla klas ósmych i siódmych b i d. Szkolenie poprowadzili pani pielęgniarka Wiesława Rybicka  Bogusz oraz pan pielęgniarz i instruktor pierwszej pomocy Dawid Pilewski pod kierownictwem pana Karola Krajewskiego z Akademickiego Stowarzyszenia Ambitni w Działaniu.Zadanie dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach projektu „Wzrost bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców północnego Mazowsza poprzez nabycie wiedzy i umiejętności postępowania w stanach zagrożenia życia – edycja II”.

Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli zaprezentowane zasady postępowania przy resuscytacji krążeniowo- oddechowej. Poznali zasady wzywania karetki pogotowia. Zostały  przypomniane numery alarmowe 112 i 999,pod które należy dzwonić w sytuacji nagłego zagrożenia życia. Szkolenie rozpoczęto pretestem i zakończono posttestem wiedzy z zachowań bezpiecznych. Taka wiedza przydaje się w każdej sytuacji zagrożenia ale jest doskonałym przygotowaniem do bezpiecznych wakacji.