Pierwsza pomoc w świetlicy szkolnej

We wtorkowe popołudnie 18.05.2021r. uczennice ze Szkolnej Drużyny PCK Julia Grzelecka  z klasy 8b, Joanna Kalisz i Magda Domagała z klasy 8a przeprowadziły szkolenie z pierwszej pomocy dla dzieci ze świetlicy szkolnej. Instruktorki zapoznały uczniów z zasadami udzielania pierwszej w sytuacji omdlenia i utraty przytomności. Dzieci przez zabawę ćwiczyły umiejętność wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Poznały też jak należy pomóc poszkodowanemu z krwotokiem z nosa, z raną na przedramieniu. Wiedza i umiejętności dzieci przydadzą się podczas zabaw na świeżym powietrzu.