Pix Programming Challenge Polska Edycja 2020

O konkursie

Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Jest on w pełni przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji PixBlocks.

Zarówno udział w konkursie jak i aplikacja są całkowicie bezpłatne!

Uczestnicy konkursu muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane są do różnych grup wiekowych: ROOKIE, SKILLED i MASTER. Dla najmłodszych są to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych uczestników konkursu – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python.

Udział w konkursie może wziąć każda osoba, która jest uczniem/uczennicą szkoły podstawowej oraz średniej.

Konkurs składa się z 3 etapów: Eliminacji, Półfinałów oraz Finałów. Wszystkie etapy odbywają się zdalnie.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja jej w szkołach.

W grupie wiekowej  SKILLED do kursu przystąpiło 3480 uczniów, w tym 8 uczniów z naszej szkoły.

Aby awansować do półfinałów trzeba było wykonać poprawnie 75% zadań.

Wyniki punktowe i klasyfikacja:

L.p.

Nazwisko i imię