PODSUMOWANIE KONKURSÓW EKOLOGICZNYCH

20 marca 2017r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu nastąpiło podsumowanie konkursów ekologicznych organizowanych przez Płocki Okręg Ligi Ochrony Przyrody przy współpracy z Oddziałem Ligi Ochrony Przyrody w Sierpcu.

Zaproszonych gości powitała wicedyrektor szkoły – p. Jolanta Chyżyńska. Uczniowie z klas: Va i Vd przedstawili część artystyczną o wymowie ekologicznej.

Podsumowano następujące konkursy: XXX edycję 2016/2017 ogólnopolskiego konkursu „Mój Las”, konkursu ornitologicznego dla dzieci i młodzieży na temat „Ptaki gatunków ginących ”w ramach VIII edycji programu ornitologicznego Ligi Ochrony Przyrody ”Pozwólmy ptakom mieszkać obok nas” oraz  na „Najlepiej pracujące Koło Ligi Ochrony Przyrody” w roku szkolnym 2015/2016.

Zaproszono 78 laureatów oraz nauczycieli,  pod których kierunkiem zostały wykonane prace a także trzech opiekunów kół LOP, których koła zostały nagrodzone.

Laureaci to dzieci i uczniowie z 17 placówek oświatowych miasta Sierpc, Powiatu Sierpeckiego i Powiatu Żuromińskiego. Są to przedszkolaki  z Przedszkola nr 1 i nr 4 w Sierpcu, uczniowie  ze Szkoły Podstawowej nr 2 i nr 3 w Sierpcu, z Liceum Ogólnokształcącego w Sierpcu, ze Szkoły Podstawowej w Gozdowie i Ostrowach, ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Lutocinie, Szkoły Podstawowej w Bożewie, Gimnazjum w Mochowie, Gimnazjum w Borkowie Kościelnym, Szkoły Podstawowej w Osieku i Słupi, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gójsku oraz Szkoły Podstawowej w Rościszewie.

Zaproszeni zostali Starosta Sierpecki – Jan Laskowski, Burmistrz Miasta Sierpc – Jarosław Perzyński, Wójt Gminy Lutocin – Ryszard Gałka, Wójt Gminy Mochowo – Zbigniew Tomaszewski, Wójt Gminy Sierpc – Krzysztof Korpoliński, Wójt Gminy Zawidz Kościelny – Dariusz Franczak.

Proponowane konkursy przez Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Płocku cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Nadesłane prace konkursowe zostały ocenione w następujących kategoriach: prac plastycznych, fotograficznych, opisowych i w formie plakatu w pięciu grupach wiekowych.

W ogólnopolskim konkursie „Mój Las” w I kategorii wiekowej praca Kajetana Lisickiego z klasy IIe   – opiekun p.Małgorzata Sajewska zakwalifikowała się do szczebla centralnego. W tej kategorii zostali nagrodzeni i wyróżnieni następujący uczniowie: Paulina Rutkowska i Dawid Wochowski z kl.IIIc- prace wykonane pod kierunkiem p.Wioletty Skierskiej, Natalia Czarnecka kl.IIb – praca wykonana pod kierunkiem p. Edyty Paciuszkiewicz, Krzysztof Krukowski z  kl.III d – praca wykonana pod kierunkiem p. Doroty Pufelskiej, Julia Staniszewska z kl.IIf – praca wykonana pod kierunkiem p. Grażyny Fydrychowicz, Emilia Kita kl.IIe – praca wykonana pod kierunkiem p. Małgorzaty Sajewskiej.

Z klas IV – VI nagrodzone zostały Kinga Skowrońska kl.Vb i Aleksandra Bartkowska kl.Vc – prace wykonane pod kierunkiem p. Barbary Woźnickiej.

W konkursie ornitologicznym „Ptaki gatunków ginących” nagrodzeni i wyróżnieni zostali następujący uczniowie: Julia Ossowska, Maksymilian Żmijewski z kl.0a –  prace wykonane pod kierunkiem Pani Barbary Agacińskiej-Łukasiak,  Mateusz Kamiński  z kl 0b praca wykonana pod kierunkiem Pani Joanny Lewandowskiej, Maja Dudzińska z kl.IIId – praca wykonana pod kierunkiem  Pani Doroty Pufelskiej, Anna Tyburska z kl.IIf praca wykonana pod kierunkiem Pani Grażyny Fydrychowicz, Kajetan Lisicki z kl.IIe – praca wykonana pod kierunkiem p.Małgorzaty Sajewskiej, Adam Broniszewski z kl.IIc – praca wykonana pod kierunkiem p.Bogumiły Rzeszotarskiej, Hanna Chrabąszczewicz z kl.IIb – praca wykonana pod kierunkiem p. Edyty Paciuszkiewicz, Jakub Więczkowski z kl.Ia – praca wykonana pod kierunkiem p. Anny Kazimierowskiej, Aleksander Bloch z kl.IIa – praca wykonana pod kierunkiem p. Hanny Kalkowskiej, Małgorzata Lemanowicz i Dawid Wochowski z kl.IIc – prace wykonane pod kierunkiem p. Wioletty Skierskiej, Bartosz Sypniewski z kl.IIIa – praca wykonana pod kierunkiem p. Ewy Chyżyńskiej, Julia Grzelecka z kl.IVb – praca wykonana pod kierunkiem p. Anny Stoń, Marta Watkowska z kl.IVb, Aleksandra Bartkowska z kl.Vc, Kinga Skowrońska z kl.Vb, Zofia Ptaszyńska z kl.Vb, Lena Bielicka z kl VIc, Marcin Wojda z kl. Vd. – prace wykonane pod kierunkiem p. Barbary Woźnickiej, Natalia Łasińska z kl.IIb – praca wykonana pod kierunkiem p. Marty Gajdkowskiej, Weronika Antoszek, Oliwia Krześniak z kl.IId – prace wykonane pod kierunkiem p. Krystyny Szczęsnej, Julia Drzewiecka z kl.0c – prace wykonane pod kierunkiem p. Aleksandry Zielińskiej.

Laureatem I miejsca w konkursie na „Najlepiej pracujące Koło Ligi Ochrony przyrody” w roku szkolnym 2015/16 zostało Koło Ligi Ochrony Przyrody „Las” w Szkole Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu – Opiekun koła – p. Barbara Woźnicka

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!