Podsumowanie konkursu „Przyroda Twój Przyjaciel”

14  czerwca 2018r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu nastąpiło podsumowanie konkursu „Przyroda Twój Przyjaciel” organizowanego przez Płocki Okręg Ligi Ochrony Przyrody przy współpracy z Oddziałem Ligi Ochrony Przyrody w Sierpcu.

Temat wiodący  tegorocznej edycji to  „Mieszkańcy ekosystemów wodnych”. Głównym celem konkursu było poznanie różnorodności  gatunków roślin i zwierząt wodnych, poznanie środowiska wodnego i roli jaką pełni w przyrodzie. Uczestnicy konkursu poznali prawa  i obowiązki osób uprawiających amatorski połów ryb, zasady wędkowania, dozwolone metody połowu oraz przepisy dotyczące ochrony ryb i środowiska wodnego.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście i powitała ich dyrektor szkoły – p.Ewa Rycharska. Zaszczycili nas swoją obecnością:  Wiceprezes  Ligi Ochrony Przyrody  p.Urszula Mielczarek,  przedstawiciel Starosty Sierpeckiego –  Naczelnik Wydziału Rolnictwa i Środowiska p.Aldona Kowalska, Przedstawiciel Wójta Gminy Gozdowo – Kierownik Referatu Oświaty w Urzędzie Gminy w Gozdowie p. Jolanta Lewandowska. Przybyłych gości przywitała śpiewem Karolina Jurkowska z kl.VIIb. Następnie głos zabrała wiceprezes p.Urszula Mielczarek.

Zaproszono  nagrodzonych uczestników konkursu z  12 jednostek oświatowych Miasta Sierpc i Powiatu Sierpeckiego oraz 29 nauczycieli,  pod których kierunkiem zostały wykonane prace.

Z naszej szkoły w tym konkursie nagrodzeni i wyróżnieni zostali następujący uczniowie:   Anna Tyburska z  kl.IIIf praca wykonane pod kierunkiem p. Grażyny Fydrychowicz,  Kajetan Lisicki, , Amelia Gołkowska, Oliwia Peszynska z kl.IIIe – prace wykonane pod kierunkiem p. Małgorzaty Sajewskiej, Natalia Czarnecka z kl. IIIb    – praca wykonana pod kierunkiem p. Edyty Paciuszkiewicz,  Marcin Wojda z kl.VId, Magdalena Jeżewska z kl.VIb, Wiktoria Miłek z kl.Va  – prace wykonane pod kierunkiem p.Jolanty Wojdy,   Kinga Skowrońska z kl.VIb, , Lena Bielicka z kl.VIIc, Magdalena Domagała z kl.Va, Jakub Korzyniewski z kl.VIb, Oliwia Meler z kl.VIb, Aleksandra Bartkowska z kl.VIc  – prace wykonane pod kierunkiem. Barbary Woźnickiej, Jakub Więczkowski z kl.IIa -praca wykonana pod kierunkiem p. Anny Kamińskiej,  Patrycja Lubińska z kl.IVb, Jakub Rzepecki z kl.IVc, Zuzanna Kozłowska z kl. Vb – prace wykonane pod kierunkiem p. Marty Gajdkowskiej, Agata Grodzicka grupa 0a, Róża Kowalska grupa 0a, Oliwia Lubowicz  grupa 0a– prace wykonane pod kierunkiem p. Aliny Jakubowskiej, Maja Wiśniewska z kl.Ia, Magdalena Połeć z kl.Ia, Zofia Mielczarska z kl.Ia – prace wykonane pod kierunkiem p. Doroty Pufelskiej, Kaja Domańska z kl.IVd, Natalia Pstrągowska z kl.IVd – prace wykonane pod kierynkiem p. Anny Kopycińskiej, Lena Wasilewska z kl.Ic, Lena Wąsowska z kl.Ic, Bianka Zakrzewska z kl.Ic, Wiktoria Gesek z kl.Ic – prace wykonane pod kierunkiem p. Ewy Chyżyńskiej, Maja Garczyńska z kl.Ib, Aleksandra Filanowska z kl.Ib – prace wykonane pod kierunkiem p. Barbary Agacińskiej – Łukasiak, Adam Kozak – praca wykonane pod kierunkiem p. Justyny Kaczorowskiej.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Barbara Woźnicka – Opiekun Szkolnego Koła LOP