Podsumowanie X edycji Programu Ligi Ochrony Przyrody „Pozwólmy ptakom mieszkać obok nas”

3 grudnia 2018r. w  naszej szkole nastąpiło podsumowanie realizacji X edycji Programu Ligi Ochrony Przyrody „ Pozwólmy Ptakom Mieszkać Obok Nas.” W ramach tego programu podsumowano konkurs ornitologiczny „Mój ulubiony ptak”. Gośćmi, którzy zaszczycili nas swoją obecnością byli :starosta Sierpecki p. Mariusz Turalski oraz wicestarosta p. Jarosław Ocicki.

Nagrodzeni i wyróżnieni zostali następujący uczniowie:  Adam Brzóska i Wiktor Grużewski z kl.Oa – prace wykonane pod kierunkiem p. Krystyny Szczęsnej, Filip Paciuszkiewicz, Oliwia Lubowicz, Maja Kuźniewska oraz Piotr Kita z kl.Ob  – prace wykonane pod kierunkiem p. Bogumiły Rzeszotarskiej, Jakub Zieliński, Amelia Gabryszewska z kl.Oc – prace wykonane pod kierunkiem p.Edyty Paciuszkiewicz, Nadia Dobrzeniecka  z kl.Ia –  praca wykonana pod kierunkiem p. Joanny Lewandowskiej, Piotr Szczepański, Paulina Nagórek oraz Oliwia Zielińska  z kl.Ib – prace wykonane pod kierunkiem p.Grażyny Fydrychowicz, Zuzanna Zielińska, Dominik Rutkowski oraz Malwina Kukowska z kl.Ic – prace wykonane pod kierunkiem p. Małgorzaty Sajewskiej, Oliwier Wiśniewski, Jerzy Kowalkowski  z kl.IIa  –  praca wykonane pod kierunkiem  p.Doroty Pufelskiej, Maja Garczyńska,  Oskar Szpakowski z kl.IIb –  prace wykonane pod kierunkiem Pani Barbary Agacińskiej-Łukasiak, Adrianna Watkowska ,Fabian  Kowalczyk z kl.IIIa – prace wykonane pod kierunkiem p. Anny Kazimierowskiej, Nadia Dobrzeniecka  z kl.Ia –  praca wykonana pod kierunkiem p. Joanny Lewandowskiej, Adam Kozak z kl.IV d – praca wykonana pod kierunkiem p.Justyny Kaczorowskiej, Kinga Wasilewska  i Julia Dudzińska  z kl.VIIIa, Wiktoria Joniak z kl.Vd  – prace wykonane pod kierunkiem p.Anny Kopycińskiej, Kinga Skowrońska i Jakub Korzyniewski z kl. VII b – prace wykonane pod kierunkiem p. Krystyny Witkowskiej,  Rafał Szablewski z kl.VIIIa –  praca wykonana pod kierunkiem p. Jolanty Wojdy, Teodor Wojtyniak, Oliwia Peszyńska oraz Anna Tyburska z kl.IVa, Kajetan Lisicki z kl. IVe, Hannna Chrabąszczewicz oraz Tomasz Maciejewski z kl.IVb, Ewelina Rokicka i Julia Staniszewska z kl.IVf,  Julia Grzelecka i Marta Watkowska  kl.VIb,  – prace wykonane pod kierunkiem p. Barbary Woźnickiej.

Wykonane przez uczniów prace plastyczne i fotograficzne przedstawiające gatunki ptaków  pozwoliły  poznać ich różnorodność, uwrażliwić na potrzebę zapewnienia ochrony ptasich  siedlisk, miejsc gniazdowania, odpoczynku i noclegu oraz wpłynęły na poznanie ich głównych problemów występujących na obszarach NATURA2000.

Nagrodzonym i wyróżnionym uczniom gratulujemy!

Opiekun Szkolnego Koła LOP

Barbara Woźnicka