Półkolonie w „Trójce”

W dniach 04.07.2022r.-08.07.2022r. odbyły się w naszej szkole półkolonie letnie zorganizowane przez Fundację Sierpc 2050 reprezentowaną przez p. Radka Nowakowskiego przy współudziale p. Jarosława Perzyńskiego – Burmistrza Miasta Sierpc i p. Piotra Nowakowskiego – Zastępcę Burmistrza Miasta Sierpc. Półkolonie przebiegły pod hasłem: „Aktywnie, zdrowo, bezpiecznie i wesoło”.

Uczestnicy – dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Armii Krajowej i Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego – świetnie się bawili. Smaczne śniadanka i obiady serwowane przez panie kucharki z „Trójki” bardzo im smakowały. Podczas półkolonii zapewniono wiele atrakcji: wyjście do Pracowni Ceramiczno-Artystycznej, do Skansenu, do kina, a na zakończenie – pyszne lody! Dzieciaki spędzały także czas na sportowo, grały w planszówki, rysowały plakaty. Zadbano również o profilaktykę, prezentując uczestnikom ciekawe filmy, a także przeprowadzono krótkie pogadanki nt. zapobiegania i zagrożenia różnymi substancjami szkodliwymi dla organizmu.

Wspólne zdjęcia prezentują dobry humor dzieciaków. Na zakończenie półkolonii uczestnicy otrzymali upominki i słodycze. Półkolonie przebiegły bezpiecznie, a przede wszystkim wesoło, aktywnie i ciekawie. Dziękujemy też opiekunom: p. Jolancie Chyżyńskiej, p. Joannie Guzowskiej, p. Łukaszowi Wróblewskiemu, p. Dyrektor i pracownikom MOPS-u, a także p. Grzegorzowi Żelasko – pełnomocnikowi Burmistrza ds. realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. Serdecznie dziękujemy pani Ewie Rycharskiej – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu za udostępnienie placówki i obiektów sportowych. Mamy nadzieję, że do zobaczenia za rok!