„Pomagamy innym! Szkoła promująca wolontariat”

Scan certyfikat0002

Miło nam poinformować, iż Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu otrzymała certyfikat „Pomagamy innym! Szkoła promująca wolontariat”.

W ubiegłym roku szkolnym „Trójka” przystąpiła do konkursu II stopnia „Pomagamy innym! Szkoła promująca wolontariat”. Udział w konkursie wiązał się z wykonaniem określonych zadań. Konkurs miał na celu rozwijanie wśród uczniów postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, kształtowanie postaw altruistycznych oraz zaproponowanie młodym ludziom alternatywnych form spędzania  czasu wolnego .

Działający w naszej szkole Szkolny Klub Wolontariatu w czasie trwania projektu zrealizował 9 zadań. Przeprowadzono wśród uczniów ankietę na temat „Co to jest wolontariat? Czy warto pomagać innym? Jak można pomóc innym? Włączyliśmy się w akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. W klasach odbyły się pogadanki na temat empatii, postaw altruistycznych, roli wolontariatu. Wspomogliśmy schronisko w Płocku, przeprowadzając akcję „Zbiórka dla Burka”. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym „Pomaganie jest fajne”. Odbyła się także zbiórka przyborów szkolnych , artykułów papierniczych dla wychowanków Domu Dziecka w Szczutowie. Uczniowie trójki pisali również opowiadania, których mottem była szeroko pojmowana pomoc .

Warunkiem otrzymania tytułu i certyfikatu „Pomagamy innym! Szkoła promująca wolontariat” było uzyskanie co najmniej 80% punktów. Jury , w którego skład wchodzili przedstawiciele organizatora konkursu, oceniali realizacje zadań konkursowych. Nasza szkoła uzyskała 100 % ogólnej liczby punktów. Konkurs koordynowała pani Edyta Paciuszkiewicz.

Warto pomagać , wszak „Każdy gest , nawet najdrobniejszy …zmienia świat , czyjś świat”.