„Pomagamy innym! Szkoła promująca wolontariat”

Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu przystąpiła do konkursu  II-ego stopnia : „Pomagamy innym! Szkoła promująca wolontariat”  organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego. W ramach tego konkursu wykonamy  zadania przewidziane regulaminem konkursu. Pierwszym zadaniem było przeprowadzenie pogadanki  o wolontariacie: Co to jest wolontariat? Czy warto pomagać innym? Propozycje uczniów, jak można pomóc innym? Kolejnym działaniem było przeprowadzenie przez Szkolny Klub Wolontariatu pogadanek w klasach „Doceniam to co mam i chcę pomagać innym”  na temat ubóstwa, empatii, postaw altruistycznych, zwracając uwagę na rolę wolontariatu i chęć pomagania.