POWIATOWY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA – MISTRZ CZYTANIA 2018

29.10.2018r. w naszej bibliotece odbył się VI Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas II-III. Celem przedsięwzięcia jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów, rozbudzanie wrażliwości na piękno słowa pisanego oraz popularyzacja literatury dziecięcej. Do czytelniczej rywalizacji przystąpiło10 uczestników, którzy zostali wytypowani we wcześniejszych eliminacjach klasowych i szkolnych. W konkursie wzięli udział reprezentanci ze szkół podstawowych w Gójsku, Mochowie, Osieku, Sudragach, Bledzewie, Szczutowie, Bożewie, Lelicach i Sierpcu (SP nr 2 i 3).

Konkurs uroczyście otworzyła pani wicedyrektor Dorota Ossowska, która przywitała przybyłych wraz z opiekunami uczniów i życzyła wszystkim powodzenia. Uczestnicy czytali wylosowane teksty stanowiące fragmenty utworów polskiej literatury dziecięcej.

Komisja w składzie: Renata Przybyłowska dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu, Ewa Tabisz pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej, Katarzyna Moskal instruktor ds. teatru CKiSZ w Sierpcu wytypowała zwycięzców.

Tytuł Mistrz Czytania 2018 otrzymała Hanna Rochowicz uczennica klasy II SP w Szczutowie.

Tytuł Wicemistrz Czytania 2018 otrzymał Radosław Sobolewski uczeń klasy II SP w Bożewie.

Oceniając uczniów, komisja zwracała szczególną uwagę na poprawną wymowę, płynność oraz rozumienie czytanego tekstu. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Należy podkreślić wysoki poziom umiejętności czytelniczych uczestników oraz miłą atmosferę spotkania.

Zapraszamy za rok!