POWIATOWY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA „MISTRZ  CZYTANIA” 2019

28.10.2019r. w naszej bibliotece odbył się VII Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas II-III. Celem przedsięwzięcia jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów, rozbudzanie wrażliwości na piękno słowa pisanego oraz popularyzacja literatury dziecięcej. Do czytelniczej rywalizacji przystąpiło14 uczestników, którzy odnieśli zwycięstwo we wcześniejszych eliminacjach klasowych i szkolnych. W konkursie wzięli udział reprezentanci szkół podstawowych w Gójsku, Mochowie, Osieku, Sudragach, Bledzewie, Szczutowie, Bożewie, Lelicach, Gozdowie. Ligowie, Łukomiu, Jeżewie i Sierpcu (SP nr 2 i 3).

Konkurs uroczyście otworzyła pani wicedyrektor Dorota Ossowska, która przywitała przybyłych wraz z opiekunami uczniów, życząc wszystkim powodzenia. Uczestnicy czytali wylosowane teksty stanowiące fragmenty utworów polskiej literatury dziecięcej.

Komisja w składzie: Renata Przybyłowska dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu, Magdalena Staniszewska pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej, Katarzyna Moskal instruktor ds. teatru CKiSz w Sierpcu wytypowała zwycięzców:
Tytuł Mistrz Czytania 2019 otrzymała Lena Sabała uczennica klasy III SP w Osieku.

Tytuł Wicemistrz Czytania 2019 przypadł Wiktorii Zasadowskiej uczennicy klasy IIb SP nr 2 w Sierpcu oraz Julii Linowskiej uczennicy klasy IIIb SP nr 3 w Sierpcu.

Oceniając uczniów, komisja zwracała szczególną uwagę na poprawną wymowę, płynność oraz rozumienie czytanego tekstu. Jury po burzliwych obradach postanowiło przyznać dwa tytuły wicemistrzów. Zwycięzcy otrzymali dyplomy, zakładki i nagrody książkowe.
Należy pokreślić miłą atmosferę spotkania i wysoki poziom umiejętności czytelniczych wszystkich uczestników.
Pani dyrektor pogratulowała czytelnikom oraz wręczyła podziękowania nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursu. Na zakończenie, wyraziła nadzieję, że w przyszłym roku ponownie spotkamy się w „Trójce” na Konkursie Pięknego Czytania.